Member login

do you have an account Login

do you have an account Login

Your personal data is processed within the scope of the Kvkk Text. Clicking the "Register" button Membership AgreementYou confirm that you have read and accept.

5 NIGHTS 6 DAYS RHINE WITH VIVA MOMENTS

Tour Movement Details

Departure Locations:
Tour Departure Dates:

Tour Program

 • 1. Day
  Gemi ve Rota

  5* DLX NEHİR GEMİSİ Viva Moments ile 3 ÜLKE REN NEHRİ

  ALMANYA – FRANSA- İSVİÇRE

  Basel - Strazburg(*Obernai) Frankfurt (*Mainz,Rüdesheim) –  Speyer(*Heidelberg) - Breisach (*Colmar) - Basel

       Gemi (*) işareti ile belirtilen limanlara yanaşamamaktadır.  (*) İşareti ile belirtilen şehir ve kasabalara özel araçla gidilebilir.

  12 Kasım 2023 // 17 Kasım 2023

  TUR PROGRAMI

  TARİH

  ŞEHİR

  ÜLKE

  VARIŞ

  HAREKET

  12.11.23

  17.11.23

  BASEL

  İSVİÇRE

  -

  18:30

  13.11.23

  18.11.23

  STRAZBURG (OBERNAI)

  FRANSA

  08:30

  16:0

  14.11.23

  19.11.23

  FRANKFURT

  ALMANYA

  10:30

  18:00

  15.11.23

  20.11.23

  SPEYER

  ALMANYA

  08:30

  16:30

  16.11.23

  21.11.23

  BREISACH

  ALMANYA

  13:00

  19:30

  17.11.23

  22.11.23

             BASEL

  İSVİÇRE

  03:30

  -

  UÇUŞ BİLGİLERİ / 12.11.2023

  YÖN

  TARİH

  UÇUŞ KODU

  PARKUR

  KALKIŞ

  VARIŞ

  GİDİŞ

  12.11.23

  PC 939

  SAW – BSL

  10:20

  11:35

  DÖNÜŞ

  17.11.23

  PC 942

  BSL – SAW

  16:40

  21:45

  UÇUŞ BİLGİLERİ / 17.11.2023

  YÖN

  TARİH

  UÇUŞ KODU

  PARKUR

  KALKIŞ

  VARIŞ

  GİDİŞ

  17.11.23

  PC 939

  SAW – BSL

  10:20

  11:35

  DÖNÜŞ

  22.11.23

  PC 940

  BSL – SAW

  13:00

  18:05

   

  01. Gün           İSTANBUL– BASEL

  Turumuz İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Pegasus Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşma, check-in ve pasaport işlemleri sonrası Pegasus Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Basel’e hareket etmektedir. Basel’e varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile gemimize transfer ve check –in işlemleri gerçekleştirilmektedir. Gemimiz 18:30’da hareket edecektir. Geceleme gemide.

   

  02. Gün           STRAZBOURG  (*Obernai)
  Gemimiz sabah 08:30’da Strazburg limanına yanaşmaktadır. Ekstra Strazburg şehir turu ve Obernai orta çağ şehri  turumuzun ardından gemiye geçiş. Gemimiz akşam 16:30 de Strazburg’dan hareket etmektedir.

   

  03. Gün           FRANKFURT  (*Mainz, Rüdesheim)

  Sabah 10:30 da  Frankfurt limanına  yanaşacaktır. Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Rüdesheim & Mainz şehir turu. Aracımızla önce Mainz a gidiyoruz ve burada yapacağımız yürüyüş turu sonrası, Rüdesheim a geçilecektir. Burada Tren  ve Müzik müzesi turu yapılmaktadır. Daha sonra Frankfurt a geri dönüyoruz.  Gemimiz akşam 18:00 da Frankfurt Limanından hareket edecektir.

   

  04. Gün           SPEYER  (*Heidelberg)

  Sabah e 08:30’da varışın ardından arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Ekstra Speyer Şehir Turu & Heidelberg Şehir & Kale Turu yapılmaktadır. Turdan sonra Speyer a geri geliyoruz. Gemimiz Speyer dan 16:30 da hareket edecektir.

   

  05. Gün           BREISACH (*Colmar & Riquewihr)

  Bresiach a 13:00 de varıyoruz. Öğlen yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz Rehberimizin düzenleyeceği Colmar Turuna ücretli katılım sağlayabilirler. Özel otobüsümüz ile Breisah'e 30 km uzaklıktaki Alsas bölgesinin incisi olarak kabul edilen Colmar’a hareket edilecektir. Özgürlük heykelinin mimarı Frederic Auguste Bartholdi eserleri, Küçük Venedik bölgesi ve Alman, Fransız mimarisi evleri gördükten sonra şehir merkezinde serbest zamanımız oluyor. Daha sonra Orta çağ şehri Riquewihr e gidiyoruz. Alsaz üzüm bağlarının yoğun olduğu bu bölgede yol üzerinde bir çok bağ görebilir yerel içkilerden tadabilirsiniz. Breisach a döndükten sonra sonra 19:30’ da gemimiz hareket edecektir.

   

  6. Gün          BASEL (İSVİÇRE)– İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

  Gemide alınacak kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası limanda bizleri bekleyen aracımız ile Basel Havalimanı’na transfer. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası 12 Kasım kalkışı için Pegasus Havayolları’nın PC 942 no’lu seferi ile saat 16.40’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 21.45’de varış ve programın sonu. 17 Kasım kalkışı için Pegasus Havayolları' nın PC 940 no'lu seferi ile saat 13:00' da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı' na hareket. Yerel saat ile 18:05' de varış ve programın sonu.

   

  Viva Moments

  2018 yılının başında seferlerine başlayan geminin uzunluğu 135m, genişliği 11,40m, yüksekliği 6 metre ve toplam 3 katlı olan gemide 88 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 176 olarak belirlenmiştir. Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur.

  (Suite kabinler haricindeki kabinlerde Terlik ve Bornoz bulunmamaktadır).

   

   

Services Included in the Price

 

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul (IST) - Basel  (BSL) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergileri 300 Euro
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 12 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 60 Euro değerinde)
 • 2018 yapımı 5* Deluxe gemide 5 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilinde servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler mini bar dahil
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoş geldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü 
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Grubun 20 kişiye ulaşması durumunda Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Gemide WIFI internet hizmetleri
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Services Not Included in the Price

 

 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Seyahat & Sağlık Sigortası ve Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Additional information

İptal ve İade Şartları 

- Turun başlamasından 120 gün öncesine kadar %10,

- Tur'un başlamasından önceki 119. günden 90. güne kadar %20,

- Tur'un başlamasından önceki 89. günden 30. güne kadar %40,

- Turun başlamasından önceki 29. günden 15. güne kadar %60,

- Turun başlamasından önceki 14. günden 1. güne kadar seyahat ücretinin %80'i,

- Tur tarihinde seyahat bedelinin %100’ü.

Uçak bileti iptali ayrı yansıtılacaktır

 

NEHİR TURLARIMIZ HAKKINDA 

 • Gezimizde Türkçe Rehberlik hizmeti için 20 kişi minimum katılım şartı vardır. Turumuz kesin hareketlidir. Umumi (Bordo) Pasaport sahibi misafirlerin vizeye ihtiyaçları vardır. Çok Girişli / Multiple Schengen)    
 • Yeşil Pasaport  ve Hizmet Pasaportu sahibi misafirlerin vizeye ihtiyaçları yoktur.
 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
 • Seyahat öncesinde Euro olarak döviz temin etmeniz alışverişlerinizde nakit ödemeleriniz için kolaylık sağlayacaktır.
 • Alışverişlerinizde 100 Euro ve üstü harcamalarınız da vergi iadesi formu talep edebilirsiniz. Bu formu Avrupa birliğini terk edilen son noktada gümrük vb işlemlerin ardından vergi iadesi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 • Nehir gemilerinde Doktor ve Tıbbi personel bulunmamaktadır. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Fakat her türlü sağlık ihtiyacında gemimiz tıbbi kurumlara en yakın noktada mola verip rahatsızlanan misafirlerin ivedi olarak hastane vb kurumlara sevk edilmesinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca reçetesiyle beraber düzenli kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda bulundurmanız ve kapsamalı bir seyahat sağlık sigortası yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz.
 • Gemide ve sağlık kuruluşların da  sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir.
 • Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.
 • Seyahatiniz esnasında birden farklı ülkeye giriş yapılabileceği için gemi tarafından uğranılacak her liman için geçerli olan saat belirtilecektir. Gemiden iniş ve gemiye binişleriniz bulunduğunuz limanın saatlerine göre olacağı için lütfen saatlerini buna göre ayarlayınız.
 • Nehir gemilerinde seyir esnasında özellikle ülke geçişlerinde Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazen ormanlık alanlarda baz istasyonu olmadığı için cep telefonunuzda sinyal kesilmeleri yaşanabilir.
 • Seyahatiniz esnasında kaptanın Hoş Geldiniz & Veda Kokteyli geceleri için yanınıza Erkek misafirlerimizde takım elbise Kadın misafirlerimizde ise gece elbisesi almanızı tavsiye ederiz. Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz. Seyir esnasında geminin açık alanları her mevsim serin olabilmektedir.
 • Gemide Ana yemek restoranın da sabah kahvaltısı öğle yemeği ve akşam yemeği servis edilmektedir. Ayrıca üst taraftaki lounge kısımda 5 çayı ve gece hafif atıştırmalık ürünlerde servis edilir.
 • Kabinlerde bulunan Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.
 • Nehir gemimizin programından öncesi veya sonrası otellerde yapılacak konaklamalar nehir gemimiz ile aynı standard da olmayabilir. Aynı hizmetleri sağlaması da beklenmemelidir. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerde eğer gemimizin haricinde otelde konaklama mevcut ise  alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir

Cancellation Conditions

Visa Information

Comments


ucakbiletiaranıyor...
lutfenbirkacsaniyebekleyin ucussearchloading.
otelaranıyor...
lutfenbirkacsaniyebekleyin otelsearchloading.
turaraniyor...
lutfenbirkacsaniyebekleyin tursearchloading.